Więcej połączeń na trasie Warszawa-Skierniewice od 15 marca

Warszawa, 5 marca 2015 r.

Od marcowej korekty rozkładu jazdy zwiększy się liczba pociągów na odcinku między Warszawą
a Grodziskiem Mazowieckim. Obecnie kursują 74 pociągi, od 15 marca pojedzie ich 78,
a od 1 kwietnia 80. Więcej pociągów pojedzie między Pruszkowem a Warszawą. W kwietniu pasażerowie będą korzystali ze 126 codziennych kursów.

 

To już ostatnie miesiące prac związanych z modernizacją linii kolejowej biegnącej z Warszawy do Skierniewic. Obecnie PLK prowadzi prace na torze nr 1 między Grodziskiem Mazowieckim a Żyrardowem. W kwietniu będą testowane nowe urządzenia sterownia ruchem kolejowym na tym odcinku, tak by w maju można było rozpocząć modernizację toru nr 2. Cały odcinek będzie gotowy jesienią.

W przebudowie jest także most – w części torów podmiejskich - nad rzeką Utratą w Pruszkowie. Mimo braku możliwości przejazdu po torach w tym miejscu, organizacja ruchu pociągów pozwala na zwiększanie ich liczby.

Na stacji w Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim i Jaktorowie powstają nowe przejścia podziemne dla podróżnych. Na modernizacji linii kolejowej skorzystają także kierowcy – wykonawca buduje wiadukty drogowe w Jaktorowie i Chylicach. To usprawni ruch w mieście i pozwoli na bezpieczne, bezkolizyjne przekraczanie torów.

Od 15 marca rozpocznie się także modernizacja stacji w Skierniewicach. Planowane prace spowodują niewielkie utrudnienia - wydłużenie czasu przejazdu wybranych pociągów między Łodzią a Warszawą o ok. 10 minut.

PLK na trasie Warszawa – Skierniewice przebudowały dotychczas około 100 km torów. Modernizacja objęła również wymianę 88 rozjazdów i rozwieszenie ponad 120 km sieci trakcyjne.

Modernizacja połączenia Warszawa Zachodnia – Skierniewice, prowadzona na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pozwoli na skrócenie czasu podróży na linii Warszawa – Łódź - najszybsze pociągi pokonają ją w 70 min.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności
w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

 

www.pois.gov.pl .

Ta witryna używa plików cookie m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze / telefonie / tablecie. Więcej informacji w Polityce Prywatności. Polityka prywatności