Nowa łódzka stacja za blisko ćwierć miliarda złotych

Warszawa, 13 maja 2015 r.

PLK prowadzi ostatnie prace wykończeniowe na stacji Łódź Widzew. Za trzy miesiące pasażerowie będą mieli do dyspozycji nowe, w pełni zadaszone perony i wygodne przejście podziemne.

 Po wakacjach na stacji Łódź Widzew dostępne będą już wszystkie trzy nowe perony. Podróżni będą mogli korzystać
z wygodnego przejścia podziemnego dostosowanego do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Z budynku dworca do korytarza prowadzi pochylnia, a na perony będzie można dostać się jedną z trzech wind.

Łódź Widzew jest kluczową stacją łódzkiego węzła kolejowego. Stąd biegną tory w kierunku Łodzi Kaliskiej, budowanej Łodzi Fabrycznej i po nowo uruchomionej w 2014 roku linii do Zgierza. Inwestycja na stacji objęła budowę torów o łącznej długości ponad 40 km. Zbudowano 10 nowych torów, z czego 6 przeznaczonych jest dla pociągów pasażerskich, 2 dla ruchu towarowego, a ostatnie 2 do obsługi technicznej składów. Nad torami rozciągnięto sieć trakcyjną o łącznej długości 55 km, zamontowano 90 rozjazdów. Perony o długości 400 metrów są wyższe od dotychczasowych i ułatwiają pasażerom wsiadanie do pociągów. Stacja została też wyposażona w wyświetlacze z informacją pasażerską, nagłośnienie, gabloty na rozkłady jazdy
i ławki. Nad torami i peronami rozciąga się szerokie zadaszenie.

Prace realizowane na zlecenie PLK na stacji Łódź Widzew są częścią projektu obejmującego m.in. budowę torów dojazdowych do tunelu do Łodzi Fabrycznej oraz modernizację kolejowej obwodnicy Łodzi od stacji Łódź Widzew przez Łódź Chojny do stacji Łódź Kaliska. Całkowity koszt umowy wynosi blisko 239 mln zł. Wykonawcą prac jest Trakcja PRKiI S.A.

    

 

 

 

 

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności
w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

 

www.pois.gov.pl .

Ta witryna używa plików cookie m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze / telefonie / tablecie. Więcej informacji w Polityce Prywatności. Polityka prywatności